SMA6J75A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J75A
JLCPCB Part #
C1978916
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 121V 1uA 5A 600W@10/1000us 75V 83.3V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS