SMA6J43A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J43A
JLCPCB Part #
C1977533
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 43V 47.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.7A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS