SJ6012R2TP
MFR.Part #
SJ6012R2TP
JLCPCB Part #
C3614220
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 SCR 1.5V 1.6V 10mA 12A 35mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS