Q8010L5TP
MFR.Part #
Q8010L5TP
JLCPCB Part #
C151670
Package
TO-220AB-L
Description
-40℃~125℃ 1.3V 1.6V 10A 110A@50Hz 500mW 50mA 50mA 800V TO-220AB-L Thyristors (SCR)/Modules ROHS