Q6006DH3RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
Q6006DH3RP
JLCPCB Part #
C17692683
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 10mA 15mA 600V 6A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS