1.5KE170CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE170CA-B
JLCPCB Part #
C1667238
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 145V 179V 1uA 234V 6.5A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS