1.5SMC400A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC400A
JLCPCB Part #
C371165
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.8A 342V 380V 548V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS