0603L040/16AR
Extended
Manufacturer
LUTE
MFR.Part #
0603L040/16AR
JLCPCB Part #
C28326726
Description
-40℃~+85℃ 1.05mm 1.15mm 1.85mm 110mΩ 150ms 16V 1Ω 400mA 40A 800mA 800mW 0603 Resettable Fuses ROHS