LM3S808-IQN50
Extended
Manufacturer
LUMINARY MICRO
MFR.Part #
LM3S808-IQN50
JLCPCB Part #
C5665140
Package
LQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 28 32 Bit 3V~3.6V 50MHz 64KB 8KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS