LR6205B33F
MFR.Part #
LR6205B33F
JLCPCB Part #
C559079
Package
DFN1x1-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(150mA) 3.3V 40uVrms 500mA 50uA 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive DFN1x1-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS