LR6205B25M
MFR.Part #
LR6205B25M
JLCPCB Part #
C22381730
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 180mV@(150mA) 2.5V 40uVrms 500mA 50uA 6V 80dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS