LR1117DD33X
Extended
Manufacturer
LRC
MFR.Part #
LR1117DD33X
JLCPCB Part #
C5447792
Package
TO-252
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 15V 1A 3.3V Fixed Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS