LP38692SD-1.8/NOPB
MFR.Part #
LP38692SD-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C2866991
Package
WSON-6-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.8V 10V 1A 55dB@(120Hz) 55uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WSON-6-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS