LP3995A-33B3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3995A-33B3F
JLCPCB Part #
C517160
Package
SOT-23-3
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.4V@(200mA) 200mA 3.3V 30V 3uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS