LP3984-28B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3984-28B5F
JLCPCB Part #
C517244
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 130uA 2.8V 300mA 300mV@(300mA) 300uVrms 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS