LP3982S-18B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3982S-18B5F
JLCPCB Part #
C18198951
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 300mA 320mV@(300mA) 45uVrms 5.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS