LP3981-28B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3981-28B5F
JLCPCB Part #
C517238
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uVrms 2.8V 300mA 300mV@(300mA) 6.5V 76dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS