LM2596T-3.3TE
Extended
Manufacturer
GREENMICRO
MFR.Part #
LM2596T-3.3TE
JLCPCB Part #
C51820236
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 3.3V 3A 4.5V~40V 52kHz 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS