LM2596T-12G
Extended
- Manufacturer
- HANSCHIP semiconductor
- MFR.Part #
- LM2596T-12G
- JLCPCB Part #
- C2977090
- Package
- TO-220-5
- Description
- -40℃~+125℃ 1 10mA 12V 150kHz 3A 4.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS