LM2596T-12
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM2596T-12
JLCPCB Part #
C194353
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 150kHz 40V 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS