LM2576T-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2576T-12/NOPB
JLCPCB Part #
C9717
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 10mA 12V 3A 4V~40V 52kHz Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS