MBR10100CD
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
MBR10100CD
JLCPCB Part #
C5122119
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 100V 10A 150A 52uA@100V 850mV TO-252 Schottky Diodes ROHS