BZX84C8V2
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX84C8V2
JLCPCB Part #
C841162
Package
SOT-23
Description
1 Independent 15Ω 350mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V SOT-23 Zener Diodes ROHS