BZX84C3V6
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX84C3V6
JLCPCB Part #
C841156
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 350mW 5uA 600Ω 90Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS