BZX55C2V7
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C2V7
JLCPCB Part #
C5190026
Package
DO-35
Description
1 Independent 10uA@1V 2.51V~2.89V 2.7V 500mW 600Ω 85Ω DO-35 Zener Diodes ROHS