BZV55B9V1
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55B9V1
JLCPCB Part #
C49296782
Package
LL-34
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@6.8V 10Ω 500mW 50Ω 8.92V~9.28V 9.1V ±2% LL-34 Zener Diodes ROHS