TPSC336K016S0300
MFR.Part #
TPSC336K016S0300
JLCPCB Part #
C5802783
Description
-55℃~+125℃ 16V 300mΩ 33uF 5.3uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors ROHS