TBJD476M016CRSC0000
MFR.Part #
TBJD476M016CRSC0000
JLCPCB Part #
C6279406
Description
-55℃~+125℃ 16V 47uF 7.52uA 900mΩ ±20% 2917 Tantalum Capacitors