TBJC476M016CBSZ0800
MFR.Part #
TBJC476M016CBSZ0800
JLCPCB Part #
C7120937
Description
-55℃~+125℃ 1.5Ω 16V 47uF 7.52uA ±20% 2312 Tantalum Capacitors