TBJC476K016LRSB0800
MFR.Part #
TBJC476K016LRSB0800
JLCPCB Part #
C7062951
Description
-55℃~+125℃ 16V 350mΩ 47uF 7.52uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors