AEA1616152M035R
MFR.Part #
AEA1616152M035R
JLCPCB Part #
C7071055
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-55℃~+105℃ 1.08A@120Hz 1500uF 16mm 17mm 35V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS