WK73R2HTTE27R4F
MFR.Part #
WK73R2HTTE27R4F
JLCPCB Part #
C4145294
Package
SMD,5x2.5mm
Description
-55℃~+155℃ 1W 27.4Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ SMD,5x2.5mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS