SR731ETTPR270F
MFR.Part #
SR731ETTPR270F
JLCPCB Part #
C186533
Package
0402
Description
166mW 270mΩ SMD ±1% ±300ppm/℃ 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS