RK73H2ATTD36R5D
MFR.Part #
RK73H2ATTD36R5D
JLCPCB Part #
C6649261
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS