RK73H2ATTD27R0F
MFR.Part #
RK73H2ATTD27R0F
JLCPCB Part #
C317228
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 27Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS