RK73H1HTTC16R2D
MFR.Part #
RK73H1HTTC16R2D
JLCPCB Part #
C5875193
Description
-55℃~+155℃ 16.2Ω 50mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS