RK73H1ETTP5903D
MFR.Part #
RK73H1ETTP5903D
JLCPCB Part #
C2576247
Description
-55℃~+155℃ 100mW 590kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS