RK73H1ETTP3602D
MFR.Part #
RK73H1ETTP3602D
JLCPCB Part #
C2576233
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS