RK73G1ETTP28R7D
MFR.Part #
RK73G1ETTP28R7D
JLCPCB Part #
C2579649
Description
-55℃~+155℃ 100mW 28.7Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS