RK73G1ERTTP82R5D
MFR.Part #
RK73G1ERTTP82R5D
JLCPCB Part #
C5869681
Description
-55℃~+155℃ 100mW 82.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS