RK73B2ATTD5R1G
MFR.Part #
RK73B2ATTD5R1G
JLCPCB Part #
C2575237
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 5.1Ω Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS