KIA50N06CY
Extended
Manufacturer
KIA Semicon Tech
MFR.Part #
KIA50N06CY
JLCPCB Part #
C51883041
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6V 11mΩ@10V 130pF 170pF 2.45nF 50A 52nC@10V 60V 90W N-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS