T541X477K006DH8505
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T541X477K006DH8505
JLCPCB Part #
C4982525
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 12mΩ@100kHz 470uF 6.3V ±10% 2917 Tantalum Capacitors