T541X337M016DH8610
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T541X337M016DH8610
JLCPCB Part #
C4952135
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 16V 330uF 50mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors