T541X158K003CT8505
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T541X158K003CT8505
JLCPCB Part #
C2161344
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 12mΩ@100kHz 1500uF 3V ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS