MPXV1D0520L1R5
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
MPXV1D0520L1R5
JLCPCB Part #
C1235360
Package
SMD,5x5mm
Description
1.5uH 35.6mΩ 5.6A 7A AEC-Q200 ±20% SMD,5x5mm Power Inductors ROHS