MPLCG0530L1R0
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
MPLCG0530L1R0
JLCPCB Part #
C6097380
Package
SMD,5.5x5mm
Description
14.6mΩ 1uH 5.6A ±20% SMD,5.5x5mm Power Inductors ROHS