EDT227M025S9PAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDT227M025S9PAA
JLCPCB Part #
C2164765
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 10mm 180mA@120Hz 2000hrs@125℃ 220uF 25V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS