EDK476M035S9GAA
MFR.Part #
EDK476M035S9GAA
JLCPCB Part #
C3829401
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 165mA@120Hz 2000hrs@85℃ 35V 47uF 6.3mm ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS