EDH337M6R3S9MAA
MFR.Part #
EDH337M6R3S9MAA
JLCPCB Part #
C2165235
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 290mA@120Hz 330uF 6.3V ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS